Emerald Dream

O mně

O mně a mé tvorbě

Abych se ve stručnosti představila, jmenuju se Katka, říkají mi Ješterka, šití se věnuju už přes deset let a začínala jsem na svých vlastních larpových kostýmech. Korálkování jsem pak propadla někdy v roce 2010.

Inspirují mě modní a estetické styly jako Gothic, Lolita a další pouliční japonské styly, historické oděvy, Steampunk aj. S tvořením nekostýmových kousků jsem začala, abych mohla zrealizovat své vlastní návrhy, zároveň se ale ráda nechávám inspirovat Vašimi nápady. Pokud by se Vám líbilo něco z mých návrhů víc s nějakou úpravou, nebojte se mi ji navrhnout nebo si objednat podobný kousek na zakázku, vynasnažím se Vám vyhovět. Klidně se vrhnu na tvoření i podle dodaného referenčního obrázku – Chtěla bych něco v tomhle stylu…, ale nerada bych přímo kopírovala cizí designy.

Nejsem profesionál, nemám žádnou odbornou školu ani kurz šití nebo korálkování. Učím se šít a jinak tvořit zpravidla sama na výrobcích pro sebe, zkouším, co jde a co jak vyjde. Jsem člověk a dělám chyby. Obvykle si jich všimnu a buď je odstraním, nebo začnu znova. Pokud bych si jich nevšimla, budu ráda, když mě na ně upozorníte, a pokusím se je napravit samozřejmě taky.

Plány do budoucna

Šitím a výrobou šperků si zatím jenom drobně přivydělávám ke studiu, ale pokud budou mít mé věci úspěch, moc ráda bych to rozjela ve větším. Hlavu mám plnou nápadů a chystám se pro Vás v budoucnu vyrábět taky třeba:

  • samostatné mašle, headdresy, zdobené čelenky a minikloboučky
  • bombarďáčky v různých délkách barvách a vzorech (třeba i s vrškem jako stylové pyžamko)
  • spodničky tylové i organzové
  • návleky na ruce a wristcuffs
  • halenky, pelerínky
  • dlouhé viktoriánské nebo aristokratické sukně
  • opasky, tašky

… a více (budu moc ráda, když mi třeba na facebookové stránce necháte komentář o tom, co byste tu do budoucna rádi viděli Vy).